باغ ها و اماکن تاریخی فرهنگی تور شیراز

وقتی حرف از مسافرت در ایام نوروز می شود، بیشترین شهرهایی که مورد استقبال قرار می گیرند، شهرهای جنوبی کشورمان و خصوصاً تور شیراز هستند. شهر شیراز از شهرهایی است که در تورهای داخلی بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. داشتن جاذبه های طبیعی و آرامگاه حافظ و سعدی باعث بازدید گردشگران کشورهای دیگر با تور خارجی می شود که با بلیط هواپیما به استان فارس سفر می کنند. اکنون می خواهیم تعدادی از این مکان های دیدینی را معرفی کنیم.

باغ ها و اماکن تاریخی فرهنگی تور شیراز 

باغ دلگشا و میان تل در تور شیراز

از باغ های مورد بازدید در این تور گردشگری باغ دلگشا می باشد که به دوران ساسانیان تعلق دارد و اولین کلاه فرنگی ایران در این باغ به ثبت رسیده است. عمارت درون باغ به سبک معماری قاجاریه ساخته شده و در حیاط باغ درختان پرتغال و نارنج وجود دارد و از اماکن دیدنی تور شیراز می باشد. میان تل حیاط وحشی است که در منطقه میان بند قرار دارد و به خاطر داشتن گونه های مختلف درختان مثل بلوط آب وهوای معتدلی دارد و گونه های حیواناتی مانند گوزن زرد و خرس وحشی هم در این منطقه وجود دارد.

باغ ها و اماکن تاریخی فرهنگی تور شیراز 

آرامگاه حافظ و سعدی در شیراز

دو بنایی که باعث توجه گردشگران شده آرامگاه استادان ادب فارسی می باشد. آرامگاه خواجه شمس الدین محمد بن بهاءالدین مقلب به لسان الغیب شاعر مشهور ایرانی می باشد که این آرامگاه ابتدا به دستور محمد یغمایی ساخته شده است و در نهایت توسط معمار فرانسوی به سبک بازسازی شده است. دومین آرامگاهی که در تور شیراز مورد بازدید قرار می گیرد آرامگاه ابو محمد مصلح الدین بن عبدالله به شیخ سخن است. این آرامگاه در ابتدا محل زندگی سعدی بوده و بعد از مرگ در آن دفن شده و توسط محمد فروغی بنایی که از بیرون به شکل مکعب دیده می شود ساخته شده و در داخل از سنگ مرمر استفاه شده و در روبروی قبر سعدی حوض سکه برای گرفتن حاجات قرار دارد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها