باغ نارنجستان شیراز

در هر نوشته ای که به دنبال شهر های دیدنی ایران بگردید حتماً نام شهر شیراز به چشم می خورد، چرا که چرا این شهر پرآوازه تاریخ، تمدن و فرهنگ ملت ایران را به نمایش می گذارد. از سوغاتی های معروف شهر شیراز می توانیم به یوخه، مسقطی و بادام سوخته اشاره کنیم. این شهر مهد شاعران بزرگی مانند حافظ، سعدی و جهان ملک خاتون می باشد، الهام سیر در نوشته زیر یکی از جاذبه های تاریخی شیراز را معرفی می کند و امیدواریم ما را همراهی کنید.

باغ نارنجستان شیراز

تاریخچه باغ دلگشا

قدمت این باغ سرسبز و زیبا به دوران پیش از اسلام باز می گردد و در کتاب های مختلفی که از زمان ساسانیان بر جای مانده است از این باغ نام برده شده است. طبیعت بکر باغ باعث شده تا در دوران صفوی نیز به عنوان یک جاذبه طبیعی مورد توجه قرار گیرد، البته در زمان ناصرالدین شاه آسیب های زیادی را متحمل شده که بعدها در دوره کریم خان مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفته است. عمده شهرت این باغ به خاطر وجود اولین کلاه فرنگی ایران در این محوطه می باشد.

باغ نارنجستان شیراز

ویژگی های باغ دلگشا

بازدید از عمارت باغ بازدید کنندگان را با سبک های مختلف معماری مانند ساسانی و زندیه آشنا می کند. از بخش های این بنای تاریخی می توانیم به تالار و ایوان سه طبقه اشاره کنیم. دیدن گچ بری های و نقاشی های بی نظیری که در عمارت باغ قرار گرفته تا حدودی در بر دارنده معماری و هنر کشور ایران می باشد. در قسمت هایی از عمارت از هنر خوشنویسی نیز استفاده شده واز زیبایی های محوطه باغ می توانیم به قرار گرفتن استخری عریض و وجود درختان نارنج و پرتقال در اطراف آن اشاره کنیم. درختان نارنج این باغ از گونه خاصی می باشند به همین دلیل این باغ را به نام باغ نارنجستان نیز می شناسند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها