باغ دولت آباد یزد

از میان شهر های ایران مردمی که به آثار باستانی و تاریخی علاقه مند هستند بیشتر شهر های تاریخی را برای مسافرت و بازدید انتخاب می کنند. به خصوص در فصل زمستان می توان شهر های جنوبی و مرکزی کشور که آب و هوای گرم تری رادارا می باشد به عنوان مقصد سفر انتخاب کرد. وجود دره ها و طبیعت سرسبز شهر یزد چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند یکی از این زیبایی های باغ دولت آباد می باشد که در نوشته زیر به تشریح آن می پردازیم. با الهام۲۴ همراه باشید.

باغ دولت آباد یزد

تاریخچه باغ دولت آباد

این باغ زیبا و دیدنی که جزو آثار طبیعی شهر یزد مورد بازدید گردشگران و مسافران قرار می گیرد به دستور محمد تقی خان که یکی از پادشاهان سلسه خوانین بود، ساخته شده است. این باغ در واقع به عنوان یک بنای حکومتی ساخته شده است و بعد از مرگ محمد خان نه تنها به نوادگان ایشان نرسیده بلکه توسط میراث فرهنگی تصاحب شده است و جزو میراث کشور محسوب می شود. قرار گرفتن بلندترین بادگیری که در شهر یزد شناخته شده در این باغ مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد.

باغ دولت آباد یزد

بخش های مختلف باغ

این اثر طبیعی دارای دو در ورودی می باشد که در حال حاظر فقط از یکی از این ورودی ها استفاده می شود. این باغ از بخش های مختلفی تشکیل شده است مثلا برای مستخدمین یک عمارت جداگانه ساخته شده یا برای درشکه اسب ها یه عمارتی دیگر به نام درشکه خانه ساخته شده است. بخش های داخلی شامل تالار آیینه، حرمسرا و آشپز خانه می باشد و در فضای بیرونی نیز می توانیم از حوض ها پرآب و زیبا و وجود درختان انار و انگور در سراسر باغ لذت ببریم. فضاهای باقی مانده با گل های متنوع و رنگارنگ زینت داده شده است و در فصل بهار زیبایی بی نظیری را پیدا می کند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها