باغ جهان نما

اگر برای سفر به دنبال شهری می گردید که به شهر جاذبه های طبیعی و تاریخی معروف است، حتماً به شیراز سفر کنید. آب و هوای مناسب و مردم مهمان نواز این شهر لذت سفر را چندین برابر می کنند. بازدید از آرامگاه شاعران بزرگ برای کسانی که اهل ادب و ذوق شعری هستند بسیار حیرت انگیز می باشد. به جز بناهای مربوط به شاعران می توانید از باغ های معروف این شهر هم بازدید کنید برای مثال باغ جهان نما که یکی از قدیمی ترین باغ ها می باشد را حتماً مورد بازدید قرار دهید از دیدنی های این باغ می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. با الهام۲۴ همراه باشید.

باغ جهان نما

تاریخچه باغ جهان نما

قدمت این باغ معروف به دوران سلسله آل مظفر باز می گردد و به خاطر داشتن درختان سرسبز و طبیعت وصف ناشدنی در بسیاری از کتاب ها مانند شعرهای حافظ از آن سخن به میان آورده شده است. خواندن سفرنامه های شاردن می تواند ما را با بخشی از زیبایی این جاذبه طبیعی آشنا کند. این باغ زیبا در دوره جنگ ها به طور تقریبی دچار آسیب های جدی شده که بعدها توسط کریم خان زند مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. گذشتگان محل این باغ را به نام دو دشت جعفرآباد ومصلی می شناسند که بعدها دچار تغییراتی گشته است.

باغ جهان نما

زیبایی های جهان نما

از دیدنی های باغ جهان نما می توانیم به درختان سرسبز و سر به فلک کشیده که طراوت بی نظیری به این مکان داده اشاره کنیم. وجد طاق های در سربنا هر باغ که نمادی از معماری اصیل ایرانی می باشد از دیگر دیدنی های این باغ قدیمی است. به دستور کریم خان وسط باغ خیابان کشی شده و بنای زیبایی ساخته شده است، که قرار گرفتن همه این موارد در کنار یکدیگر حیرت انگیز می باشد و آرامشی وصف ناپذیر را مهیا می کند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها