باغ امیر سمنان

شهری که از زمان های خیلی دور جزو تقسیمات شانزده گانه باستانی به حساب می آید، شهر زیبای سمنان می باشد. این شهر در همسایگی تهران و مازندران قرار گرفته است و از یک طرف هم به دشت کویر متصل می شود. از هنرهای بومی و دستی این استان می توانیم به گیوه بافی، کلاه مال و مهرسازی اشاره کنیم که بسیار مورد استقبال گردشگران و مسافران قرار می گیرد و باعث رونق اقتصادی استان می گردد. در این شهر قدیمی هم آثار تاریخی و طبیعی بسیاری برای بازدید وجود دارد که در متن زیر به معرفی عمارت امیر سمنان می پردازیم. با آژانس الهام سیر همراه باشید.

باغ امیر سمنان

معماری بنای باغ امیر

معماران و کسانی که در رشته معماری تخصصی دارند معماری این بنا را بیشتر به معماری صفوی نسبت داده اند. این بنا شامل سه قسمت عمومی، خصوصی و نیمه خصوصی می باشد و از قسمت های فرهنگی این عمارت می توانیم به موزه آن اشاره کنیم که قرار گرفتن آثاری گران بهایی که به حوضه رادیو و تلویزیون ارتباط دارد برای افراد علاقه مند بسیار جالب توجه می باشد. دیدن دستگاه های قدیمی تلفن و تلفکس به خصوص برای جوانان بسیار جالب می باشد و با بازدید از این آثار می توانند میزان پیشرفت در ارتباطات و تکنولوژی را بهتر متوجه شوند. گردشگران و بازدید کنند گان به جز بازدید از آثار قدیمی می توانند از فضای طبیعی این باغ سرسبز و پر درخت هم لذت ببرند.

باغ امیر سمنان

قدمت باغ امیر

طبق آنچه مورخان درباره این اثر تاریخی و طبیعی به ثبت رسانده اند قدمت این باغ قدیمی به دوران قاجار باز می گردد و با گذشت زمان بخش هایی از آن تخریب شده که توسط معمار باشی و به فرمان حاج میرزا آقا فامیلی در سال های بعد دوباره ترمیم و نوسازی شده است. علت نامگذاری این باغ سرسبز هم دیوار بودن با باغ بزرگ امیر مشهوری می باشد که در آن زمان حاکم شهر فارس بوده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها