ایرانگردی و شهر اسرار آمیز سامن

یکی از شهرهای پر جاذبه و تاریخی ایران که سالیانه تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند شهر تاریخی همدان است که قدمت آن قدمت ایران آریایی ها می باشد. در مقالات پیشین کارشناسان آژانس الهام سیر تلاش کردند که مکان های دیدنی شهر همدان را برای شما عزیزان و همراهان همیشگی معرفی کنند. در این بخش به معرفی یکی از جاذبه های اعجاب انگیز استان همدان به نام شهر پنهان سامن خواهیم پرداخت. شهری تاریخی در نزدیکی شهر ملایر که به عنوان شهر پنهانی نیز شهرت دارد. قدمت این شهر به پیش از اشکانیان باز می گردد و گفته می شود که این شهر کار دست هنرمندانی ماهر است در دل سنگ ها.

ایرانگردی و شهر اسرار آمیز سامن

نکاتی درباره سامن

در شهر ناشناخته سامن کاوش های باستان شناسی زیادی انجام گرفته است و تعداد زیادی نیز اسکلت از آنجا پیدا شده که نشان دهند دفن مردگان در برخی از نقاط این شهر بوده است. گفته می شود که در دوره اشکانیان نیز از این مکان به عنوان گورستان استفاده می شده است که به همین دلیل در میان بومیان منطقه به شهر اشباح نیز شهرت دارد. نکته قابل توجه وسعت این شهر باستانی می باشد که بسیاری از قسمت های آن به دلایل مختلف هنوز کاوش نشده است و در زیر منازل مسکونی ملایری ها نیز بخشی از شهر اسرار آمیز سامن قرار دارد.

پیشینه تاریخی شهر اسرار آمیز سامن

در مورد این شهر گفته های فراوانی وجود دارد اما در هر حال یکی از بهترین جاذبه های تور همدان می باشد. گفته می شود که سامن برای اجرای مراسم مذهبی ساخته شده است و طرفداران میترائیسم در این مکان به عبادت می پرداخته اند. اما سوالی که گردشگران تور همدان از خود می پرسند این است که پس چرا یک شهر پنهانی برای عبادت ساخته اند. ما هم مثل شما جواب روشنی برای این سوال پیدا نکردیم. اما نکته ای که در پیشینه شهر سامن قابل ذکر باشد این است که این مکان در دوره اشکانی به عنوان گورستان استفاده می شد و تعداد اسکلت ها و نحوه قرار گرفتن آنها نشان از تغیر کاربرد این شهر به یک گورستان را دارد.

ایرانگردی و شهر اسرار آمیز سامن

معماری عجیب و جالب سامن

معماری عجیب سامن ذهن گردشگران ایرانی و خارجی که با تور همدان به این منطقه سفر کرده اند را به خود مشغول می نماید. وجود کانال های متفاوت و متعدد نشان از معماری خاصی دارد. اتاق های متعددی در این شهر باستانی کشف شده است که همگی به عنوان محلی برای دفن مردگان استفاده می شده است. نکته جالب این است که ظاهراً بعد از تبدیل اجساد به استخوان آنها را تجمیع کرده و افراد جدیدی را در آن محل دفن می کرده اند. به هر حال وجود دالان ها و کانال های متعدد و اتاق هایی در این کانال ها همگی نشان از معماری های جالب دوره پیش از اشکانیان دارد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها