ایرانگردی و دیدنی های تور قم

تور قم یکی از شهرهای مرکزی ایران که به خاطر داشتن جاذبه های تاریخی کهن و مذهبی، مورد استقبال گردشگران اعم از تور داخلی و تور خارجی قرا می گیرد. برای سفر به قم می توانید از بلیط هواپیما یا خطوط جاده ای استفاده کنید. شهر قم به خاطر وجود حرم حضرت معصومه و مسجد جمکران بسیار شهرت یافته است. گردشگران و زائران بسیاری با تور قم برای زیارت اماکن دیدنی و مذهبی این استان راهی قم می شوند به همین خاطر در مطلب پیش رو تلاش کرده ایم چند مورد از اماکن دیدنی و زیارتی تور قم را برای شما معرفی کنیم.

ایرانگردی و دیدنی های تور قم 

اماکن مذهبی تور قم

یکی از دلایلی که گردشگران به شهر قم سفر می کنند زیارت بارگاه حضرت معصومه (س) می باشد که در مرکز شهر قرار دارد و بنای اصلی ان در زمان قاجار و صفوی ساخته شده است. به همین دلیل در محوطه این بارگاه  افرادی مانند شاه صفی، شاه عباش، شاه سلیمان و فتحعلی شاه دفن شده اند. وجود این بارگاه در شهر قم، این شهر را به دومین قطب گردشگری و زیارتی در تورهای گردشگری تبدیل کرده است. برای دیدن از همه جاذبه های قم می توانید در هتل های که برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است اقامت کنید. البته هزینه این هتل ها با توجه به فاصله آنها از حرم متغیر می باشد. طبق روایت این مسجد دستور امام مهدی (ع) در نزدیکی روستای قم ساخته شده و پذیرای دلباختگان می باشد. این مسجد در میان شیعیه ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

ایرانگردی و دیدنی های تور قم 

گنبدها و موزه آستان مقدس در تور قُم

سه گنبدی که در تور قم مورد بازدید قرار می گیرد متشکل از مقبره خواجه علی صفی، خواجه اصیل الدین و سومین مقبره که با خاطر از بین رفتن بنا ناشناخته مانده، می باشد. این مقبره در نزدیکی دروازه کاشان قرار دارد و به خاطر نزدیکی به باغ کوچکی معروف به باغ سبز به این نام شهرت یافته است. از جاذبه های این تور می توان به بازدی از موزه حضرت معصومه اشاره کرد که اشیا گران بهایی مانند قالیچه های دست باف، ظروف سفالی، کتبه های مجلل و قرآن های خطی اشاره کرد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها