ایتالیا سرزمین رویاها و عجایب تاریخی

 ایتالیا مهد جشنواره های گوناگون است و مانند استانبول در آن نیز انواع و اقسام جشنواره ها برگزار می شود. این جشنواره ها که نشانگر فرهنگ و سنت هر کشور است ریشه در تاریخ کشور ایتالیا دارد و در بین ایتالیایی ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. در این جشنواره ها سنت های خانوادگی، غذاها و فرهنگ ها نمایش داده می شود. این جشنواره ها همواره مورد توجه تور ها و گردشگرانی از از سراسر دنیا می باشد که در طول سال به این کشور سفر می کنند و حال چند مورد از آنها را با هم مرور می کنیم.

ایتالیا سرزمین رویاها و عجایب تاریخی

۱٫ جشنواره قرون وسطایی لاکوانتانا که در آن برخی مسابقات تیراندازی و پرتاب نیزه از روی اسب که بسیار مهیج هستند و در بین مناطق مختلف سیه نا در ایتالیا برگزار می شود و شرکت کنندگان و پرچم داران و طبل زنان لباس های خاصی می پوشند و در خیابان راه می روند. تور یک روزه سیه نا برای بازدید از این مراسم عجیب و جذاب می تواند گزینه مناسبی باشد. دیگر فستیوال مشهوری که در سیه نا برگزار می شود، بی شک جشنواره پالیو دی سیه نا است که از مشهورترین جشنواره های کشور ایتالیا نیز می باشد و بین شرکت کنندگان مناطق سیه نا مسابقه اسب سواری برگزار می شود و نیز مراسمات خاص خود را دارد که بینندگان بسیاری را به سوی خود جلب می کند.

۲٫ در شهر زیبای ونیز هر ساله جشنواره کارناوالی برپاست که در آن مردم و شرکت کنندگان با زدن ماسک های متنوع و پوشش سنتی و رنگانگ با قایق ها از کوچه های ونیز عبور می کنند در این جشن به یاد ماندنی شرکت می کنند و در آخر مراسم زیبای آتش بازی اجرا می شود. این مراسم نیز گردشگران زیادی را به این شهر می کشاند تا از نزدیک بتوانند مراسم را ببینند و در آن شرکت کنند. تور ونیز در ایام مختلف سال از ونیز و زیبایی هایش دیدن می کنند و البته جشنواره دیگری نیز در ونیز و در سپتامبر برگزار می شود و شرکت کنندگان با لباس های سنتی با قایق ها مسابقات متنوعی می دهند این مسابقات بسیار مهیج است و شرکت کنندگان برای رسیدن سپتامبر لحظه شماری می کنند.

 ایتالیا سرزمین رویاها و عجایب تاریخی

۳٫ یکی از لذت بخش ترین و هیجان انگیزترین جشنواره ها جشنواره جنگ پرتقال است که در شهر تورین برگزار می شود و تورهای زیادی را به این شهر جذب می کند. در این جشنواره ۹ گروه با پرتاب کردن پرتقال به سمت هم به جنگ می پردازند. جشنواره جنگ پرتقال ریشه در افسانه های ایتالیا دارد. شهرت دیگر تورین که در تور ایتالیا می توان آن را نیز مورد عنایت ویژه قرار داد شهرت تیم های فوتبال این شهر است.
۴٫ در کنار سایر جشنواره های مشهور جشنواره اینفیوراتا که یک فستیول هنری جالب است و در شهر های مختلفی اجرا می شود. در این جشنواره مجسمه ها و طرح های برجسته و جالبی از گل و گیاه درست می کنند که گردشگران بسیاری با تور ایتالیا و یا به صورت شخصی به این محل ها می روند تا به تماشای این آثار بپردازند.
۵٫ جشنواره فوتبال که از مورد توجه ترین فستیوال های علاقه مندان به فوتبال است. این جشنواره که در فلورانس اجرا می شود برگرفته از فوتبال ۴ قرن پیش است که در آن در هر تیم ۲۷ شرکت کننده وجود دارد که در مجموع چهار تیم با هم به رقابت می پردازند. با تور فلورانس می توانید در کنار بازدید این فستیوال جذاب از هتل ها و معماری فوق العاده زیبای فلورانس نیز لذت ببرید. آژآنس هواپیمایی الهام سیر ارائه دهنده انواع تورهای مسافرتی و تفریحی .

ایتالیا سرزمین رویاها و عجایب تاریخی 

۶٫ در جزیره سیسیل در هفته مقدس جمعیت ها و مذهب های مختلف دور هم جمع می شوند. دو اجتماع معروف این جزیره، اجتماع قدیمی چهارصد ساله و اجتماع جمعه خوب که خود شامل بیست گروه مذهبی است، می باشند. فستیوال دیگر، جشنواره بازی پل است. این جشنواره که یک مسابقه نمادین برای به چنگ آوردن پل رودخانه آرنو انجام می شود و طرفین با پوشیدن لباس های سنتی و تاریخی به اجرای آن می پردازند.
۷٫ جشنواره کورسا دی کری گوبیو: این جشنواره محبوب در ماه می و در شهر پروجا برگزار می شود. در این جشنواره جالب و دیدنی با اجرای شب مرگ محافظ گوبیو با مراسماتی همچون حمل شمع های بزرگ و تندیس های کوچک برگزار می گردد و به نمایش در می آید. در مجموعه تور ایتالیا می تواند نه تنها یک تور تفریحی بلکه یک سفر به یاد ماندنی به یکی از زیبا ترین کشورهای جهان باشد. در ایتالیا برای اقامت هتل های متفاوت و زیبایی وجود دارد که خود از زیبایی های تور ایتالیا محسوب می شوند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها