اهرام سنفرو در تور مصر

هرم جوزر سقاره مربوط به دوران یکی از فراعنه مصر باستان به نام جوزر است که از معروف ترین فرعون های دودمان سوم محسوب می شود. وزیر این فرعون مصری Imhotep نام داشت که از مشهورترین معماران و دانشمندان دوران خود محسوب می گردید و در واقع طراح این هرم جوزر نیز وی بوده است. در وصر باستان کمتر کسی بود یا بهتر بگوییم جز Imhotep فرد دیگری وجود نداشته است که به مانند فراعنه وی را به خاک بسپارند و این نشان دهنده اهمیت جایگاه این وزیر در دربار فرعون مصر است. هرم پلکانی جوزر اولین هرم مصر محسوب می شود. در ادامه الهام سیر چند مورد دیگر از اهرام مصر را بررسی نهموده است که توجه شما را به ادامه نوشتار جلب می کنیم.

اهرام سنفرو در تور مصر

هرم سرخ سنفرو

این هرم نیز به عنوان یکی از شاهکارهای مصر باستان بوده است و در زمان خود یکی از موفقیت های بزرگ معماران سنفرو بوده است. هرم های پیشین باعث شد که این معماران در یابند که چگونه استحکام هرم ها را بیشتر کرده و بر مقاومت آنها بیافزایند. و به همین دلیل این سازه بهتر از سایر هرم ها شد و به عنوان یک مقبره شایسته برای فرعون زمان بدل گردید. گفته می شود از داخل این هرم هنوز بازدیدی انجام نگرفته است و بسیاری از کاوش گران در انتظار این هستند که روزی ورودی قبر پادشاه کشف گردد و مشخص شود چه گنجی به همراه وی دفن گردیده است.

اهرام سنفرو در تور مصر

هرم خمیده سنفرو

اما یک معبد دیگر نیز با نام سنفرو وجود دارد که با توجه به بی ثباتی و ضعف آن نمی توان لقب بهترین هرم سنفرو را به آن داد. در واقع معماران برای اینکه بتوانند بهترین هرم را بنا کنند هرم های مختلفی را برای آزمون و خطا بنا کردند که هرم خمیده نیز یکی از این اهرام بود. با توجه به زاویه ای که این هرم دارد عنوان هرم خمیده به خود گرفته است. این هرم نیز امروزه به عنوان یکی از هرم های تور مصر مورد بازدید گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند قرار می گیرد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها