اماکن مقدس هندوستان

هندوستان سرزمین اساطیر و افسانه ها و خانه های زیبای ماهاراجه ها به عنوان یکی از میراث های تمدن بشر با دارا بودن اماکن گردشگری و تاریخی و مذهبی که اسلام و آیین بودا در هر کدام از آنها متبلور شده است همواره مورد توجه گردشگران مختلفی بوده است که با تور خارجی به هندوستان سفر می کنند. تور هند دیدنی های بسیاری دارد که هر کدام می تواند لحظات خاطره انگریزی را برای گردشگران و توریست ها رقم بزند. آژانس هواپیمایی الهام سیر در این نوشتار به بررسی برخی از این اماکن مقدس و تاریخی پرداخته است که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

اماکن مقدس هندوستان

واراناسی شهر مقدس هندوها

همانگونه که در مقالات پیشین اشاره کردیم رودخانه گنگ به عنوان یکی از نماد های مذهبی و به عبارتی مهم ترین نماد هندوها مورد توجه بوده است و سالیان سال به عنوان زیارتگاه اصلی این آیین نزد مردم از اعتبار برخوردار بوده است. این رودخانه در شهر مقدس واراناسی قرار دارد که قدمت تاریخی آن به قرن های قبل از میلاد مسیح باز می گردد. معابد موجود در این شهر هر کدام زیبایی ها و تاریخ خاص خود را دارند و می توان به عنوان یکی از کانون های گردشگری در هندوستان به این معابد اشاره کرد. همچنین مشاهده مراسم مذهبی هندوها در رود گنگ نیز می تواند بسایر جالب باشد. حدود صد گات (محل هایی که به صورت پلکانی به داخل آب می رود و هندوها از این طریق وارد رود گنگ می شوند و خود را می شویند. یک کتابخانه قدیمی و بسیار غنی و نیز یک موزه با شکوه نیز در شهر واراناسی وجود دارد که می توانید در تور هند از آنها نیز بازدید کنید.

اماکن مقدس هندوستان

آمریتسار معبد طلایی مقدس

اما مکان مذهبی دیگر هندوها که آمریتسار یا Harmandir Sahib نام دارد هم یکی از مکان های مذهبی و فرهنگی قدیمی تور هندوستان می باشد که با دارا بودن جاذبه های گردشگری مانند هرمندیر صاحیب با تزئینات طلا و و زیبایی های خاص خود سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور هند را به شمت خود جلب می کند. این نقش و نقوش و طلا کاری ها باعث شده است که این معبد به معبد طلایی شهرت پیدا کند. این معبد نمادی از وحدت مسلمانان و هندوها نیز می باشد و علاوه بر زیبایی های معماری و ظاهری مراسم خاصی که در آن برگزار می شود نیز علاقه مندان فراوانی دارد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها