اماکن توریستی زنجان

در میان شهر های ایران تور زنجان با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی به عنوان مقصد تور ارزان و تور داخلی انتخاب مناسبی می باشد. رزرو بلیط هواپیما باعث می شود هم زمان کمتری را در راه باشید هم کمتر دچار خستگی شوید. به دلیل زیاد بودن جاذبه های تور زنجان بهتر است از قبل درباره آنهایی که قصد بازدیدشان را دارید اطلاعات کافی داشته باشید. تعدادی از جاذبه های معروف تور زنجان را در متن زیر معرفی می کنیم.

اماکن توریستی زنجان 

مردان نمکی در تور زنجان

شاید بازدید از جاذبه ای که مردان نمکی نام دارند در تور زنجان هر گردشگری متحیر سازد، معدن چهر آباد زنجان برای استخراج نمک مورد استفاده قرار می گیرد و هنگامی که گارگران مشغول بهره برداری از معدن می باشند جسد انسان هایی را پیدا می کنند که مومیایی شده اند و چون در معدن نمک یافت شده اند به مردان نمکی شهرت یافته اند.

اماکن توریستی زنجان 

پل میر بهاء الدین در تور زنجان

دیدن جاذبه های تاریخی مانند پل میر بهاء الدین گردشگران را به تور ارزان زنجان مشتاق می سازد. این پل در دوره قاجار به دست حاج میرزا بهاء الدین با مصالحی مثل آجر ساخته شده است، این سازه به شکلی خاص عمود بر رودخانه قرار گرفته و ارتفاع زیادی از سطح آب دارد. به خاطر قدمت پل به نام پل کهنه هم شناخته می شود و برای محکم شدن پایه هایش را از سنگ های شکسته شده و ملات آهک ساخته اند.

اماکن توریستی زنجان 

رختشوی خانه زنجان

از دیگر بناهای قدیمی تور زنجان می توانیم به رختشوی خانه ای متعلق به دوران قاجاریه که اکنون به موزه تبدیل شده است، اشاره کنیم. برای تامین آب این مکان از قنات قلعچه استفاده می کردند و سرمای هوا در گذشته باعث ساخت این بنای زیبا گشته است تا زنان بتوانند لباس ها را در فصل سرد سال بشورند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها