اماکن تاریخی و طبیعی ایران که ثبت یونسکو شدند

سازه های آبی شوشتر و عظمت صنعت ایران باستان

در شهر شوشتر سازه های آبی فراوانی وجود دارد که به ثبت میراث جهانی رسیده است. این سازه ها شامل آبشارهای طبیعی و زیبا، پل ها و تونل های آبی، آسیاب های آبی و غیره می شوند که علاوه بر زیبایی طبیعی از این سازه ها به عنوان یک صنعت بسیار بزرگ برای ایران یاد می شود. علاوه بر هموطنانمان که با تور داخلی از این سازه ها دیدن می کنند اکثر مواقع توریست ها نیز با تور خارجی به شوشتر می آیند تا از این انقلاب بزرگ در صنعت دیدن کنند.

اماکن تاریخی و طبیعی ایران که ثبت یونسکو شدند 

بازار بزرگ و باستانی تبریز

بازار تبریز بزرگترین بازار سرپوشیده در قاره آسیا به شمار می رود که بی تردید اولین بازاری است که در یونسکو به ثبت رسید و یک مکان مستعد برای جذب تور به شمار می رود. معماری این بازار که از معماری سنتی و قلم زنی و گج بری بهره گرفته است بسیار زیبا و منحصر به فرد می باشد. بازار تبریز دارای تیمچه های متنوع، راسته ها، دالان ها،انواع سراها و کاروانسراهای بزرگ می باشد که در نوع خود بی مانند است. تور تبریز به دلیل داشتن مرکز خریدی به این بزرگی از محبوبیت بسیاری در بین تمامی مردم ایران دارد.

بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی مروج تشیع در ایران

بقعه صفی الدین اردبیلی در استان اردبیل از مهمترین جاذبه هایی است که توریست ها از سراسر جهان با تور به اینجا می آیند. در کنار بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی آرامگاه نخستین پادشاه صفوی و همسرش قرار دارد و این مجموعه در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این بقعه دارای بنایی محکم با مناره هایی زیبا و کاشی کاری می باشد که دارای نمای قندیل خانه، درب ورودی قندیل خانه، قندیل خانه، چینی خانه، گنبد الله الله، حرم خانه و شهید خانه می باشد که مجموعه ای بسیار بزرگ و هنری را به وجود آورده است.

اماکن تاریخی و طبیعی ایران که ثبت یونسکو شدند 

باغ های زیبا با عمارت های باستانی در شهرهای ایران

از دیگر اماکن مهم تاریخی در ایران که برای تورهای گردشگری جذابیت فراوانی دارد باغ امارت ها می باشند. باغ های ایرانی که آوازه ی آنها حتی به میراث جهانی یونکسو هم رسیده است در برخی شهرهای ایران واقع شده اند و خود به یک قطب بزرگ گردشگری در آن شهر تبدیل شده اند. از این باغ ها و عمارت هایی باشکوه که جلوه خاصی از هنر ایرانی و معماری سنتی ایرانی را به تصویر می کشند می توان به پاسارگاد، باغ شازده، باغ دولت آباد در یزد و باغ چهل ستون اصفهان اشاره کرد. اکثریت این باغ ها دسترسی عالی به مکان هایی همچون رستوران، هتل و مراکز خرید دارند و توریست ها و گردشگران بتوانند تمامی نیازهای خود را برطرف کنند.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها