اماکن تاریخی تور هند سرزمین حیوانات مقدس

یکی از کشورهای آسیایی که به خاطر جاذبه های زیاد گردشگران با تور لحظه آخری و تور خارجی از آن دیدن می کنند هند و تور هند نام دارد. برای سفر به هند می توانید از سفر هوایی و رزرو بلیط هواپیما استفاده کنید. البته باید خاطر نشان کنیم که تور هندوستان را نباید به عنوان یک تور ارزان تصور کنید. از دیدنی های تور هند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

اماکن تاریخی تور هند سرزمین حیوانات مقدس 

قلعه سرخ و دروازه هند در تور هند

یکی از جاذبه هایی که در این تور گردشگری مورد بازدید قرار می گیرد قلعه سرخ نام دارد. شهرت این قلعه به خاطر وجود سنگ های سرخ رنگی است که در ساخت این بنا مورد استفاده قرار گرفته است. این بنا به دستور شاه جهان ساخته شده و شامل دو دروازه بزرگ لاهر و دهلی می باشد. جالب ترین قسمت قلعه دیوان عام می باشد که با مرمر سفید ساخته شده است. یکی از دروازه های بزرگ بمبئی که در تور هند مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد و به دروازه هند معروف است، حدود ۲۵ متر ارتفاع دارد. این دروازه بزرگ توسط جورج پنجم ساخته شده و در ساختش از چخماق زرد و بتن استفاده شده است.

اماکن تاریخی تور هند سرزمین حیوانات مقدس 

مکا مسجد حیدر آباد و قلعه آمر هندوستان

یکی از مساجد اسلامی که جزو بزرگترین مساجد هندوستان به حساب می آید مسجد حید آباد می باشد. این مسجد به خاطر اینکه مواد اولیه برای ساخت مسجد از مکه آمده به مکا مسجد معروف است. در این تور از قسمت هایی مانند بازاچه مسجد، دریاچه ساخت دست بشر، اتاقی که موی حضرت محمد (ص) در آن قرار دارد تشکیل شده است. قلعه بی نظیری که در تور هندوستان مورد بازدید قرار می گیرد قلعه آمر نام دارد که توسط فردی با همین نام ساخته شده است. این قلعه شمال بخش هایی مانند «جلب چوک» که اولین حیاط قلعه است و معبد «شیلا دوی»، «معبد پیروزی»، «شوخ نیواس» که به تالار عیش معروف است، می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها