اطلاعات گردشگری گنبد کاووس

استان گلستان به واسطه طبیعت فوق العاده و آب و هوای شمال همواره برای گردشگران تور داخلی مورد توجه بوده است، لیکن یکی از شهرهای استان گلستان به نام گنبد کاووس (گنبد قابوس) یکی از دیدنی ترین شهرهای این استان است که به خاطر وجود جاذبه های گردشگری فراوان همواره علاقه مندان فراوانی با تور داخلی و تور خارجی از این شهر دیدن می کنند. در ادامه این نوشتار آژانس الهام سیر به معرفی این شهر زیبا پرداخته است که دعوت می کنیم ما را همراهی بفرمایید. بیشتر جمعیت شهر گنبد کاووس را ترکمن ها تشکیل می دهند و شهرت خود را مدیون برج آجری با نام برج گنبد کاووس است که در میان بلندترین برج های آجری دنیا قرار دارد.

 اطلاعات گردشگری گنبد کاووس

پیشینه گنبد کاووس

نام قدیمی شهر گنبد کاووس جرجان بوده است که به فراوانی در کُتب تاریخی می توانید ان را مشاهده کنید و با توجه به موقعیتی که این شهر داشته است و در مسیر جاده ابریشم بوده از نظر بازرگانی اهمیت فراوانی داشته است. جرجان در برهه های تاریخی مختلفی به عنوان پایتخت ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته است که نشان از اهمیت گنبد کاووس در گذشته دارد. برج آجری مشهور شهر گنبد کاووس را به نام محل دفن سلطان قابوس بن وشمگیر می شناسند و از قدیمی ترین آثار دوران سلجوقیان به شمار می رود. این برج آجری نزدیک به شصت متر ارتفاع دارد. زمین لرزه یک بار این شهر کهن را زیر و رو کرده و با خاک یکسان کرده است. و به همین دلیل شهری تازه بر ویرانه های جرجان سر برآورده است.

 اطلاعات گردشگری گنبد کاووس

نکاتی در مورد گنبد کاووس

این شهر جدید گنبد کاووس در سال ۱۳۰۵ بنا نهاده شد و عشایر ترکمن در آن اسکان داده شدند و به جهت احترامی که رضا شاه برای سلطان قابوس قائل می شد نام وی را بر شهر گذاشتند. معماری ویژه شهر گنبد کاووس حاصل کار معماران و شهر سازان آلمانی بوده و یکی از بهترین شهرهای کنونی ایران از نظر معماری می باشد و با توجه به آب و هوای معتدل و بارانی شمال کشور و شرایط مناسب کشاورزی و حاصلخیز بودن خاک از قطب های کشاورزی منطقه نیز به شمار می رود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها