اطلاعات گردشگری سمنان

شهر سمنان به خاطر داشتن محله های قدیمی مورد توجه گردشگران تور داخلی و تور سمنان قرار می گیرد. وجود مساجد و بازار های قدیمی دلیل استفاده گردشگران از تور لحظه آخری می باشد. برای سفر با تور سمنان می توانید از بلیط چارتر استفاده کنید. در زیر تعدادی از جاذبه های این شهر زیبا در تور ارزان سمنان را معرفی می کنیم.

اطلاعات گردشگری سمنان 

اماکن گردشگری تور سمنان

از جاذبه های تاریخی که در تور سمنان مورد بازدید قرار می گیرد، خانه تدین می باشد. این خانه از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده که بخش داخلی در تابستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این بنا در دوره قاجار ساخته شده و جزوه بناهای تاریخی محسوب می شود. از حمام های قدیمی که به دوران تیموری مربوط می شود می توانیم به گرمابه پهنه اشاره کنیم که به دستور غیاث الدین محمد ساخته شده است. این بنا شامل مسجد جامع، مسجد امام، تیمچه پهنه می باشد.

 دروازه ارگ و مسجد جامع

دروازه بزرگی که در دوره فتحعلی شاه دستور ساخته شدنش داده شده جزو میراث ماندگار از دوره قاجار می باشد، دروازه ارگ سمنان نام دارد. از مسجد هایی که نماینده هنر و معماری دوره اسلامی به حساب می آید می توانیم به مسجد جامع سمنان اشاره کنیم که مورد بازدید گردشگران در تور سمنان قرار می گیرد.

اطلاعات گردشگری سمنان 

کارون سرای سنگی در تور سمنان

جاذبه تاریخی دیگری که مورد استقبال گردشگران در تور سمنان قرار می گیرد کاروانسرای سنگی آهوان می باشد. مصالح به کار رفته در ساخت این کاروانسرا شامل سنگ و ملات ساروج می باشد. قدمت این کاروانسرا به دوره صفویه باز می گردد. در تور سمنان می توانید از صنایع دستی این شهر که شامل پلاس و کرباس، گلیم بافی، نمد مالی، پارچه های ابریشمی، سفال و سرامیک و قالی بافی دیدن نمایید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها