اصطلاحات ضروری در تور خارجی

در نوشتاری که پیش از این منتشر کردیم در مورد بلیط چارتر مطالبی را بیان کردیم و اصطلاحاتی که در مورد بلیط چارتر وجود داشت را بیان کردیم. اما اصطلاحات دیگری نیز در تور خارجی و حتی برخی سفر های تور داخلی وجود دارد که اطلاع از آنها بسیار مهم است. در این نوشتار الهام سیر تلاش کرده است واژه هایی که در تور خارجی و داخلی ممکن است برای شما کاربردی باشند را توضیح دهد. با اطلاع از اصطلاحات مهم در سفر قطعاً سفر آسان تر و بدون دغده ای را خواهید داشت. در ادامه با ما همراه باشید.

اصطلاحات ضروری در تور خارجی

اصطلاحات مهم در مقصد توریست ها

اگر به فرودگاه های رفته باشید یک اصطلاح شایع در آنجا ایرپورت ترنسفر (Airport Transfer) می باشد. این کلمات به معنای جا به جایی مسافران از داخل فرودگاه به سمت هتل می باشد. طبیعتاً در هر سفری پس از خارج شدن از پرواز مورد نیاز است. سیتی تور نیز همانگونه که از ترجمه آن بر می آید به سفرهای یک روزه و نیم روزه به داخل شهر گفته می شود و در واقع همان تور یک روزه می باشد. اصولاً در هتل ها چنین تورهایی با قیمت های مختلف که به دلیل تنوع اماکن گردشگری است را به شما پیشنهاد می دهند. تور لیدر (Tour Guide) نیز شخصی است که در مورد اماکن گردشگری و مسیرهای مختلف اطلاعات کافی را دارد و در واقع قبول می کند که همراه مسافران بوده و مشکلات آنها را بر طرف و آنها را راهنمایی کند. در هر توری یک راهنمای خوب می تواند علاوه بر اطلاعات جامع لذت ارتباط برقرار کردن با مناطق بکر محلی و بومیان منطقه را برای شما به همراه داشته باشد.

اصطلاحات ضروری در تور خارجی

دانستن عیب نیست!

نوعی دیگر از گشت ها نیز در هر کشوری وجود دارد که به صورت پکیج ارائه نمی شود و به (Optional Tours) شهرت دارد. این نوع تورها اصولاً برای یک یا دو مقصد خاص می باشند. مثلاً تور کویر نوردی و یا تور غواصی. این تورها بیشتر اوقات توسط مراکزی که تور خارجی خود را از آنجا گرفته اید و یا نمایندگان آنها برگزار می گردد و به شما پیشنهاد می شود و در سایر موارد نیز فقط آژانس هواپیمایی آن شهر و کشور چنین تورهایی را مسئولیت خود برگزار می کند. پروازهای داخلی یا (Domestic Flight) هم اصطلاح پر کاربرد دیگری است که به پروازهای بین شهری در کشور مقصد گفته می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها