استان تاریخی کردستان

از شهرهای غربی ایران که به خاطر هم مرز شده با کشور عراق مورد توجه گردشگران تور داخلی قرار می گیرد، تور کردستان می باشد. گردشگران تور لحظه آخری را برای دیدن شکل زیبای خانه ها و جاذبه های تاریخی و طبیعت بکر و خرید از شهر های مرزی از دست نمی دهند. بهتر است به جای رزرو بلیط چارتر از ماشین شخصی استفاده کنید تا در خرید از شهر مرزی بانه و دیدن مناظر طبیعی بکر این منطقه دچار مشکل نشوید. در نوشتار پیش رو تلاش کرده ایم برخی جاذبه های تور کردستان را معرفی نماییم.

استان تاریخی کردستان 

حمام خان و امام‌زاده پیرعمر در تور کردستان

از جاذبه های که با گذشت زمان هنوز هم از زیبایی آن کاسته نشده، حمام خان می باشد. به خاطر نقش و نگار هایی که با آهک  بر دیوارهای این حمام زده شده است در تور کردستان مورد بازدید قرار می گیرد. این بنا توسط امان الله خان اردلان ساخته شده است و جزو جاذبه های تاریخی شهر سنندج می باشد. در تور کردستان می توانید از جاذبه های مذهبی هم دیدن نمایید که یکی از این جاذبه ها آرامگاه امام زاده پیر عمر می باشد. این امام زاده در در خیابان امام واقع شده است و از نوادگان حضرت علی (ع) می باشد. از زیبایی های این بنا می توانیم به گچ بری ها و اروسی ها اشاره کنیم.

استان تاریخی کردستان 

قلل مرتفع و سوغاتی

گردشگران علاقه مند به کوه نوردی در تور کردستان می توانند از آب و هوای فوق العاده ای که در ارتفاعات کوه های وجود دارد لذت ببرند. در شهر سنندج می توانند از کوه آبیدر بازدید کنند که امکانات مناسب برای گردشگران در این مکان مهیا می باشد. از دیگر قلل استان کردستان می توانیم به سلطان سراج الدین، آوالان، سارد، شاهو اشاره نمود. از سوغاتی هایی که می توانید در تور کردستان تهیه کنید می توانیم به شیرینی کنجدی، نان برنجی و بادام سوخته اشاره کنیم.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها