ارتفاع از سطح دریا

در آخرین نوشته از مجموعه نوشتارهایی که به معرفی شهرهای ایران که بیشترین ارتفاع از سطح دریا را دارند به چند شهر دیگر خواهیم پرداخت که رتبه های چهار تا شش را در لیست پانزده موردی ما دارند و شما را دعوت می کنیم الهام سیر را همراهی بفرمایید. ششمین شهر بافت نام دارد. شهر بافت که در استان کرمان قرار گرفته است ۲۲۷۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به عنوان مرتفع ترین شهر استان کرمان شناخته می شود. ارتفاع شهر بافت در مناطق مختلف تفاوت دارد و تعداد زیادی از گردشگران تور داخلی بافت را بام جنوب ایران می خوانند. گرمای استان کرمان را کمتر کسی است که نشنیده باشد اما جالب این است که بافت آب و هوای سردسیری دارد به طوری که در میان هزار شهر برتر جهان از نظر آب و هوای سالم قرار گرفته است. بافت علاوه بر مناظر طبیعی دارای آثار تاریخی و طبیعی دیگری نیز می باشد.

ارتفاع از سطح دریا

شهر کوهرنگ چهارمحال

کوهرنگ شهری است در استان چهار محال و بختیاری که به عنوان ششمین شهر مرتفع ایران شناخته می شود. کوهرنگ علاوه بر آب و هوای فوق العاده مناظر طبیعی و آب معدنی مشهوری نیز دارد که باعث شده است به یکی از مراکز گردشگری ایران تبدیل شود. اردیبهشت کوهرنگ از شهرت بسیار زیادی برخوردار است و بسیاری از مسافران ایرانی و خارجی این ماه را برای سفر به کوهرنگ انتخاب می کنند. پیست اسکی و دست های لاله های واژگون از مشهورترین دیدنی های کوهرنگ می باشد. این پیست اسکی که در زمستان و تابستان مورد استفاده گردشگران قرار می گیرد شهرت بسیار زیادی دارد. همانگونه که در نوشتارهای پیشین نیز اشاره کردیم استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان دارای بیشترین تعداد شهر های از نظر ارتفاع از سطح دریا می باشند و در لیست ما نیز چندین شهر از این دو استان وجود داشت.

ارتفاع از سطح دریا

صفاشهر فارس

دیگر شهر مرتفع ایران در استان فارس قرار گرفته است و با ارتفاع ۲۳۰۰ متر از سطح دریا صفاشهر نام دارد و در مسیر شیراز به اصفهان قرار گرفته است. حدود ۱۸۰ کیلومتر باید از شیراز به سمت اصفهان طی مسیر کنید تا به صفا شهر برسید. این شهر با آب و هوای خشک و گرم شباهتی با آنچه از شیراز در یاد داریم ندارد و زمستان های آن نیز بسیار سرد و برفی می باشد. آثار تاریخی و جالبی را نیز می توانید در صفاشهر مشاهده کنید که قدمت برخی از آنها به هزاران سال می رسد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها