ارتفاعات ایران

شهر سپیدان یکی از شهرهای استان فارس است که به علت ارتفاع زیاد آن از سطح زمین نسبت به شهرهای دیگر این استان جذاب تر و توریست پذیر تر می باشد. این شهر حدود یک و نیم ساعت با شیراز فاصله دارد و در ارتفاعات سه هزار متری قرار دارد و به علت کوه های متعددی که دارد از جاذبه های زیادی برخوردار است. با آژانس الهام سیر همراه باشید. از مهمترین جاذبه های این شهر خوش آب و هوا و کوهستانی می توان به آبشار مارگون اشاره کرد که در کنار سایر آبشارهای این شهر می درخشد. در سپیدان تنگه ها و غارهای زیادی وجود دارد که معروف ترین تنگه این شهر تنگه تیزاب است که بسیار دیدنی است. در فاصله کمی با شهر سپیدان پیست های اسکی پولادکف و تربیت بدنی خودنمایی می کنند و باعث رونق هر چه بیشتر این شهر کوه پایه ای شده اند و در جذب کوهنوردان و ورزشکاران بسیار موفق عمل کرده است.

ارتفاعات ایران

شهر خوانسار اصفهان

شهر خوانسار یکی از شهرهای زیبای استان اصفهان است که همانطور که از نامش پیداست به شهر چشمه ها نیز معروف است و از نظر زمانی حدود ۴ ساعت با شهر اصفهان فاصله دارد. شهر کوهستانی خوانسار دارای ارتفاعی حدود ۲۳۰۰متر می باشد و به علت ارتفاع زیاد آن و نیز کوهستانی بودنش از آب و هوای پاکی برخوردار است. از جاذبه های شهر خوانسار می توان به چشمه های جوشان و کوه های متعدد با قله های بلند اشاره کرد که همیشه در جذب گردشگران و نیز کوهنوردان و سنگ نوردان موفق بوده است. از سایر جاذبه های خوانسار می توان به غارهای متعدد، پارک های زیاد و خصوصاً پارک ملی، امام زاده ها و مساجد و آثار تاریخی متعددی که معرف ایران باستان هستند اشاره کرد. علاوه بر جاذبه های گردشگری شهر خوانسار از نظر مذهبی نیز شهرت زیادی در استان اصفهان دارد که قدمت مراسمات مذهبی در این شهر به بیش از سه قرن می رسد.

ارتفاعات ایران

شهر سی سخت

در نزدیکی شهر یاسوج در استان کهکیلویه و بویراحمد شهری در ارتفاع حدود ۲۳۰۰متری قرار دارد که بسیار خوش آب و هواست و سی سخت نام دارد. ارتفاعات سی سخت در تمامی فصول دارای برف است به همین دلیل این شهر دارای آب و هوای سرد سیر است. شهر سی سخت به دلیل مرتفع بودن و نیز داشتن کوه های بلند و مشهور و چشمه های دارای آب خنک و گوارا یک شهر توریست پذیر و گردشگری است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها