آشنایی با چارتر هواپیما

زمانی که عزم سفر می کنید و یا اینکه به دلایل کاری و شغلی و یا هر دلیل دیگری می خواهید بلیط هواپیما بگیرید اصولاً تفاوت در انواع بلیط هواپیما و نیز قیمت های آنها ممکن است شما را سردگم کند. بسیاری از کاربران با ما تماس گرفته و در این خصوص سوال می پرسند. کارشناسان بخش تحقیق و توسعه سایت آژانس هواپیمایی الهام سیر با توجه به موارد یاد شده در این نوشتار برخی از مفاهیم و اصطلاحات رایج در زمینه بلیط هواپیما و بلیط چارتر را برای شما توضیح می دهند. امیداواریم به مانند همیشته تا انتهای مقاله و نیز در مقالاتی آتی ما را همراهی و با درج نظرات ارزشمندتان به ما انگیزه ای دو چندان ببخشید.

آشنایی با چارتر هواپیما

اصطلاحات رایج چارتر هواپیما

اولین اصطلاح فول چارتر Full Charter است. در برخی مواقع شرکت های هواپیمایی و توریستی تمامی صندلی های پروازها را در مسیر مشخصی برای یک بازده زمانی مشخص اجاره می کنند که به آن فول چارتر گفته می شود. اما نوعی دیگر نیز به Seat Charter مشهور است که فقط تعدادی از صندلی های پرواز توسط چارتر کننده رزرو می شود و نه تمامی آنها. برای مثال برای یک دوره ده ماهه بیست صندلی را در مسیر تهران مشهد چارتر می کنند. این دو نوع کلی برای بلیط چارتر است و با توجه به برنامه های آژانس های هواپیمایی و میزان تقاضا ممکن است به بخش های دیگری نیز تقسیم شوند و اسامی جدیدی از بلیط چارتر بشنوید که در ادامه به این اصطلاحات خواهیم پرداخت.

آشنایی با چارتر هواپیما

مفاهیمی که باید بدانید

در ادامه مبحث بالا بهترین مثال می تواند اصطلاح سیت چارتر شناور باشد. چارتر شناور به این صورت می باشد که شرکت چارتر کننده بلیط ها مدت زمان مشخصی را تعیین می کند و در یک مسیر بخشی از بلیط های رفت و برگشت را به فروش می گذارد که رعایت فاصله زمانی مشخص بین تاریخ رفت و تاریخ برگشت بلیط های صادره ضروری نیست و می تواند تغییر کند. همچنین سیت چارتر بلک سیت نیز به شکل بالا می باشد با دو تفاوت اساس که در آن تاریخ رفت و برگشت مشخص و مسیر و هواپیما نیز مشخص می باشد. حالت سومی هم به نام (Back to Back) وجود دارد که چارتر کننده تنها تعهدی که می دهد فروش تعداد مشخصی از بلیط ها در پروازهای رفت و برگشت می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها