آخرین اخبار عوارض خروج از کشور

عوارض خروج از کشور به عنوان یکی از داغ ترین مبحث این روزهای اخبار شبکه های اجتماعی و نشریات و خصوصاً دنیای گردشگری و تور خارجی ایران برای مخاطبین از اهمیت زیادی برخوردار است. در مقالات پیشین در مورد اظهار نظرهای گوناگون مسئولین مربوطه بحث کردیم و نکاتی را مطرح کردیم همچنین در مورد میزان افزایش و ادعاهای سازمان گردشگری نیز مباحثی را مطرح کردیم. الهام۲۴ در ادامه نیز به بررسی سایر مباحث مطروحه در این مورد از زبان مونسان مسئول سازمان گردشگری خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا از چند و چون عوارض خروج از کشور و میزان آن با خبر شوید.

آخرین اخبار عوارض خروج از کشور

دلایلی گرانی عوارض خروج از کشور

در توجیح گران شدن عوارض خروج از کشور در روزهای اخیر موارد مختلفی بیان شده است که به عنوان مثال سخنگوی دولت دلیل گرانی عوارض خروج از کشور را کمک به توسعه گردشگری داخلی دانسته است. این در حالی است که مصوبات دیگر دولت مانند افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل های انرژی با این گفته در تضاد قرار می گیرد و بعید است که تمامی درآمد حاصل از این افزایش قیمت عوارض خروج از کشور صرف توسعه زیر ساخت های گردشگری و تور داخلی شود. ارجاع دهیم به زمانی که قیمت بنزین آزاد شد و در توجیح آن گفتند درآمد حاصله را صرف توسعه حمل و نقل عمومی می کنند در حالی که روند پیشرفت حمل و نقل عمومی تند تر نشد و حتی در مقایسه با افزایش خودروهای شخصی و جمعیت نیز کماکان بسیار نا کافی می باشد.

آخرین اخبار عوارض خروج از کشور

قیمت نهایی عوارض خروج از کشور

سخنگوی دولت در اظهار نظرهای مختلف نگاه درآمدی به افزایش قیمت عوارض خروج از کشور را رد کرده است و تاکید کرده دولت چنین نگاهی ندارد و تأمین منافع کشور در اولویت می باشد و حتی عنوان کرده است که در حال رایزنی با کشورهای مختلف برای حذف روادید می باشند تا صنعت گردشگری کشور را بهبود ببخشند. در انتها باید عنوان کنیم که طی آخرین اخباری که به ما رسیده است و آقای لاهوتی در کمسیون تلفیق مجلس بیان کرده اند در سال ۹۷ عوارض خروج از کشور ۲۲۰ هزار تومان شده است که البته برای برخی از سفرها مانند سفرهای زیارتی و نیز تحصیلی و درمانی تخفیفات ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها