آثار جالب گردشگری دنیا

در مورد آثار گردشگری عجیب نوشته های زیادی را پیش از این ارائه داده ایم. آثاری که هم در ایران و هم در گوشه گوشه دنیا می توان نمونه هایی از آن را یافت و یا طرح هایی از آنها را که بعدها ساخته شده است را مشاهده کرد که البته با نمونه های اصلی تفاوت های فراوانی دارند. الهام۲۴ در ادامه چند نمونه از عجایب دنیای باستان در ساخت بناهای معماری و ماندگار که اکنون به محلی برای تور گردشگری تبدیل شده اند را معرفی خواهد کرد و امیدواریم در سفر به این نقاط خاطرات خوبی را با خود به همراه بیاورید.

آثار جالب گردشگری دنیا

مقبره زیبای هالیکارناسوس

مقبره ای عجیب و جالب توجه برای تورهای گردشگری که قدمت آن به بیش از سیصد سال قبل از میلاد باز می گردد و از نظر ظاهری ارتفاعی ۵۰ متری داشته و در اطراف آن ۴ مجسمه یونانی دیگر نیز قرار گرفته اند. این مقبره که ساتراپ پارسی یا والی ولایت در آن دفن گردیده است در حال حاظر به طور کامل ازبین رفته است و به گفته افراد محلی زمین لرزه باعث نابودی این بنا شده است. گفته می شود این مقبره در بدروم ترکیه واقع شده است و مکان تقریبی آن در این منطقه می باشد. از نظر ظاهری می تواند به شباهت این بنا به تاج محل هندوستان اشاره کرد که می تواند مشابه خوبی برای این مقبره باشد.

آثار جالب گردشگری دنیا

غول رودس خدای خورشید

در اساطیر یونان باستان خدایان فراوانی وجود داشته است و کولوسوس رودس یا همان هلیوس خدای خورشید یونانی ها بوده است که به غول رودس نیز شهرت داشته است. این مجسمه که در ورودی شهر رودس قرار گرفته است نزدیک به سیصد سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است و با ارتفاع بیش از سی متری یکی از مجسمه های بزرگ زمان خود بوده است. در ساخت این اثر تاریخی از سنگ مرمر و آهن و برنز استفاده شده است. متاسفانه این اثر شگرف نیز در یک زمین لرزه به طور کامل از بین رفته است. گفته می شود این مجسمه چیزی شبیه به مجسمه مسیح در کشور برزیل می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها