آبشار هریجان چالوس

معروف ترین شهر شمالی کشور ایران که در ایام تعطیلی مانند ایام عید و تابستان ها پذیرای مهمانان و توریست ها می باشد، شهر چالوس نام دارد. این شهر در گذشته به شالوس شهرت داشته و با گذشت زمان به چالوس تغییر پیدا کرده است. این شهر هم بیشینه تاریخی طولانی دارد و در زمان امیر تیمور آسیب های فراوانی دیده و در زمان پادشاهان دیگر ترمیم گشته است. دیدنی های بسیاری در این شهر برای بازدید وجود دارد که آبشار هریجان بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد به همین دلیل مختصری درباره زیبایی های آن توضیح می دهیم. در ادامه با آژانس هواپیمایی الهام سیر همراه باشید.

آبشار هریجان چالوس

طبیعت هریجان

از زیبایی های که به خاطر وجود این آبشار پدید امده اند می توانیم به ورشت، دره چشمه زرد و کوه دهلا اشاره کنیم. هنگامی که به ارتفاع مناسبی از کوهستان رسیدید و در کنار زیبایی سقوط آبشار از گل های شقایق بی نظیری که پهنه کوهستان را پوشانده اند می توانید لذت ببرید و صحنه ای مناسب برای گرفتن عکس های یادگاری بی نظیر را ایجاد کرده است. وجد این آبشار پر برکت زمینه را برای زندگی گونه های مختلف پرندگان و جانوران فراهم کرده است و می توانید پرواز کبک ها و تیهو را بر بلندای آسمان نظاره گر باشید. دیدن راه رفتن بز و کل وحشی بر روی صخره های کوهستانی زیبایی خاصی دارد که در کمتر جایی قادر به دیدن این حیوانات وحشی از نزدیک می باشید.

آبشار هریجان چالوس

موقعیت جغرافیایی هریجان

برای بازدید از آبشار هریجان کافیست تا مسیر تهران، چالوس را طی کنید در میانه راه آبشار زیبایی پدیدار می شود که به علت داشتن ارتفاع مناسب و سرازیر شدن آب آن بر روی صخره ها زیبایی خیره کننده ای را به وجود آورده است. شروع آبشار از روستایی به نام هریجان آغاز می شود و نام آبشار نیز از همین روستا گرفته شده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها