آبشار مارگون سپیدان

آبشارها و دیدنی های طبیعی که آب های خروشان به وجود آورده اند در فصول زمستان و تابستان زیبایی های خاصی دارد و گردشگران زیادی در تور داخلی خود به آبشارها و مناطق طبیعی سفر می کنند. الهام۲۴ در این نوشتار به بررسی آبشار زیبای مارگون در سپیدان پرداخته است. در دره های شهر سپیدان استان فارس و در یکی از روستاهای این منطقه آبشاری فوق العاده قرار دارد که به نام آبشار مارگون شهرت پیدا کرده است. این آبشار با ارتفاعی هفتاد متری و عرضی صد متری با آب خروجی مناسب توانسته است یکی از چند آبشار زیبای ایران باشد. در ادامه به بررسی نکاتی در مورد آبشار مارگون سپیدان خواهیم پرداخت.

آبشار مارگون سپیدان

چگونگی سفر به آبشار مارگون

چند مسیر مختلف می تواند شما را به آبشار زیبای مارگون سپبدان برساند. اگر از سمت اردکان و به صورت زمینی در سفر هستید ۴۸ کیلومتر تا این آبشار فاصله خواهید داشت و در صورتی که از شهر یاسوج که خود مهد زیبایی های طبیعی است می خواهید به آبشار مارگون بروید حدود ۶۵ کیلومتر راه زمینی را باید بپیمایید. در این مسیر باید در جاده یاسوج به سمت اقلید در کیلومتر ۲۹ مسیر خود را تغییر داده و مطابق تابلو آبشار مارگون به حرکت ادامه دهید. البته تا کنار خود آبشار را نمی توانید با وسیله شخصی بروید و حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر پیاده باید طی کنید تا به آبشار زیبای مارگون برسید. مسیر پیاده روی نیز در این سال ها تغییراتی داشته و از یک مسیر خاکی دیگر خبری نیست و مسیر با استفاده از سنگفرش و ایجاد پله های مناسب بازسازی شده است.

آبشار مارگون سپیدان

امکانات آبشار مارگون

با توجه به اینکه اکثر مسافران با استفاده از وسایل نقلیه شخصی به آبشار مارگون سفر می کنند در محوطه این آبشار یک پارکینگ مناسب برای ماشین ها تدارک دیده شده است و همچنین سرئیس بهداشتی نیز در سالیان اخیر دایر گشته است. همچنین برای کسانی که قصد اقامت شبانه و یا چند ساعته دارند محل هایی را مناسب کرده اند که در آنها بتوان چادر بر پا کرد. ایجاد و نصب سطل های زباله به پاک بودن محیط آبشار با توجه به تعداد زیاد مسافران تور داخلی آبشار مارگون کمک فراوانی کرده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها